Posílení autobusové dopravy na Šerlich

Aktuality | Datum zveřejnění: 5.12.2022

POSÍLENÍ AUTOBUSOVÉ DOPRAVY NA ŠERLICH V ZIMNÍ SEZÓNĚ 2023

I pro letošní zimní sezónu jsme připravili posílení autobusového spojení z centra Deštného v Orlických horách na Šerlich.
Autobusová zastávka u Šerlichu se nachází u výchozích lyžařských a turistických tras. Autobusy jedoucí na Šerlich umožní přepravu lyžařského vybavení. U sjezdových lyží bude nutný obal, u běžeckých lyží postačuje jejich sepnutí k sobě. Cílem posílení autobusové dopravy z Deštného v Orlických horách je pomoc přeplňování omezených parkovacích kapacit u vrcholu Šerlichu. Využitím autobusových spojů Vám tak odpadají starosti s řešením parkování a můžete si v klidu užít svůj lyžařský či výletní den.
Po zkušenostech z minulých let dochází k posílení autobusového spojení mezi Deštným v Orlických horách a Šerlichem, kdy bude o sobotách, nedělích a státních od 17.12.2022 do 19.03.2023 jezdit celkově 19 spojů ve směru na Šerlich a v opačném směru 17 spojů ze Šerlichu. Bude se jednat o navýšení o 10 spojů ve směru na Šerlich a o 9 spojů z Šerlichu zpět do Deštného v Orlických horách oproti mimosezonnímu víkendovému a svátečnímu provozu. S ohledem na nízkou poptávku cestujících nebude do Orlického Záhoří vedeno tolik spojů, jako v minulém roce.
Zároveň byly přidány spoje také v pracovní dny o vánočních prázdninách, kdy oproti loňskému roku dochází k posílení o spoje s odjezdem v 9:25, 11:25 a 15:20 od Národního domu na Šerlich a dále do Orlického Záhoří a v 9:18 od Národního domu na Šerlich. Spoj odjíždějící v 9:18 je veden už z Hradce Králové, odkud odjíždí v 7:45.
Na Šerlich se tak i v zimní sezoně 2022/23 cestující dostanou přímo z Deštného v Orlických horách nebo Orlického Záhoří, ale také například ze Sedloňova, Kounova, Olešnice v Orlických horách, Nového Města nad Metují, Bačetína, Nového Hrádku, Dobrušky, Opočna i Hradce Králové.

icona
doprava-serlich_2023.png